Sanatçılarımız

Taner

-

Türk pop müzik sanatçısı

Taner Türk pop müzisyenidir. Orta öğrenim yıllarında aldığı gitar dersleriyle müziğe başladı ve ilk müzik grubunu kurdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu ve yüksek lisans yaptı. Üniversite öğrenimi sırasında kurduğu gruplarla sahne tecrübesi kazandı.

Taner 1990’lı yıllarda ilk profesyonel tecrübesini barlarda yaptığı sahne çalışmalarıyla kazandı. Bu yıllarda dinleyici kalitesiyle deneyimini arttırdı. Aynı zamanda yüksek lisans eğitimi alarak akademik kariyerini de ilerletti.

1998 yılında ünlü müzik adamı Garo Mafyan ve ünlü besteci Zeynep Talu ile birlikte çalıştığı "Affetmedim Kendimi" isimli ilk albümünü Raks müzik etiketiyle yayımladı. Bu albüm ve özellikle aynı isimli şarkısı Türk pop müziği klasikleri arasına girdi. Daha sonra 2001 yılında "Aşk Mazi Oldu" adlı ikinci albümünü Universal müzik etiketiyle yayımladı. Bu albümde "Yardım et Allahım", "Bu kalp seni unutur mu?" ve "İyi yüreklim" gibi şarkılar yer alıyor. 2010 yılında Ossi müzik etiketiyle "Gönüllü" ve "Karagözlüm" adlı iki şarkıdan oluşan "Gönüllü" adlı maxi single albümünü yayımladı.

Taner halen konser, organizasyon ve bar programlarına devam etmektedir. Albümleri arasında "Affetmedim Kendimi", "Aşk Mazi Oldu" ve "Gönüllü" gibi albümler yer almaktadır.

Taner , sahne aldığı mekanlarda yıllardır kaliteli müzik yaparak sevenlerinin gönüllerinde taht kurarak profesyonelliği ile de tanınmaktadır.

Sanatçı Menajerliği - Taner